8 KİŞİLİK AİLENİN YENİLENEN EVİ TESLİM EDİLDİ

 

 

 

8 KİŞİLİK AİLENİN

YENİLENEN EVİ TESLİM EDİLDİ

   Espiye İlçesinin köyünde oldukça zor şartlarda yaşamaya çalışan 6 çocuk 8 kişilik ailenin evi yenilenerek kendilerine teslim edildi.

   Yaklaşık 18 yıl önce yardımseverlerin yardımlarıyla yapılan evin dış kapı, iç kapılar, pencereler, tavan döşeme, yer döşeme, banyo tuvalet karo - fayans, mutfak tezgâhı, boya ve badana ile beraber inşaat bölümü tamamlandıktan sonra yeni evin buzdolabı, televizyon, çamaşır makinası, anne - baba için baza, çocuklar için ranza hazırlanarak 8 kişilik aile yenilenen evine alındı.

    Başkan Emine Acar, yaklaşık iki ay süren çalışmada oldukça zor şartlarda yaşamaya çalışan 6 çocuk 8 kişilik ailenin evi yenilendikten sonra tekrar kendilerine teslim edildi. Bu çalışmanın rehberliğini muhtar Ali Yılmaz ile Bursa’dan köyün dernek başkanı Kemal Topal yaptılar. Yaklaşık iki saat yol ile köye gelerek aileyi kaldığı eski evinde ziyaret eden Espiye’den Ömer Anaç, Zeki Şagar, Abdullah Akkaya ve eşi, Giresun’dan Sadık Murat Teker ile ilgi ve katkılarını esirgemeyen Almanya’dan Metin Şen başta olmak üzere çok sayıda yardımseverimizin hayrına vesile olmaya çalıştık. Hepsine teşekkür çok ediyorum. 8 kişilik ailemiz de yenilenen evlerinde güle güle otursunlar dedi. 18.03.2017

 

 

    

Okunma : 827 | Eklenme : 18.03.2017
©Copyrights 2010-2018